Ciemnofioletowy guzek koło odbytu

Witam. Dzis zauwazylam podczas mycia jakby guzek ciemny fioletowy czy ciemnoczerwony (w lusterku) kolo odbytu. Wczoraj tego nie mialam. Dzis caly dzien czuje dyskomfort zwlaszcza przy nachylaniu sie i siadaniu , choc przy chodzeniu troche tez. Nie wiem co to jest ale pracuje fizycznie i dbam o higiene wiec skad sie to wzielo? Troche boli przy dotykaniu i czuje to jak siedze. Krwawienia nie ma jak na razie. Prosze o pomoc w okresleniu czy to hemoroid czy zylak czy zakrzepica. Dodam ze nie swedzi.

To zapewne guzek hemoroidalny (hemoroid). Aby konkretnie ustalić czym jest ta zmiana trzeba udać się bezpośrednio do lekarza, który Panią zbada.