Miękki guzek przy odbycie

Witam. Mam pewien problem tzn. przy odbycie pojawił mi się taki mały guzek. Guzek jest dość miękki, nie boli, przy załatwianiu się nie leci mi krew ani ogólnie nie mam żadnych objawów poza tym że on po prostu tam jest. Przy chodzeniu czuje lekki dyskomfort ponieważ go czuje ale to nie boli. Z początku myślałem że to hemoroid ale nie posiadam żadnych objawów które by do tego pasowały. Smaruje się maścią na stłuczenia i obrzęki ale ciężko mi stwierdzić czy to pomaga. Istnieje jakiś lek na takie coś? Co może oznaczać taki guzek przy odbycie? Czy należy przy tym wykonać jakieś badania? Jeżeli tak to jakie konkretnie? Z kim to skonsultować? Dziękuję.

To właśnie może być żylak odbytu czyli hemoroid. Hemoroidy w większości przypadków występują i wcale nie dają żadnych objawów. Aby w 100% przekonać się czym jest konkretnie ta zmiana trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym.