Wykrzepiały żylak a czarny guz koło odbytu

Witam, od paru dni mam problem. Podejrzewam, że są to hemoroidy, mianowicie koło odbytu na zewnątrz powstał guz, który miał zaczernienie bliżej odbytu. Stosuję czopki i maść, jednak od dwóch dni pojawiło się krwawienie przez 24h, guz tak jakby pękł i z tego zaczernienia leci krew. Jedynym plusem jest to że mniej boli i mogę już chodzić. Czy to coś poważnego? Czy to się wchłonie? Czy trzeba udać się do proktologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Trudno mi odpowiedzieć konkretnie co się dzieje bez bezpośredniego badania. To prawdopodobnie wykrzepiały żylak odbytu, który uległ samoistnemu pęknięciu. Z reguły dochodzi wtedy do wyleczenia i zagojenie rany, ale nie zawsze. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym, który po badaniu wyjaśni przyczynę opisywanych dolegliwości i zastosuje leki, które zadziałają we właściwy sposób.