Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wykrzepiały żylak a czarny guz koło odbytu

Witam, od paru dni mam problem. Podejrzewam, że są to hemoroidy, mianowicie koło odbytu na zewnątrz powstał guz, który miał zaczernienie bliżej odbytu. Stosuję czopki i maść, jednak od dwóch dni pojawiło się krwawienie przez 24h, guz tak jakby pękł i z tego zaczernienia leci krew. Jedynym plusem jest to że mniej boli i mogę już chodzić. Czy to coś poważnego? Czy to się wchłonie? Czy trzeba udać się do proktologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Trudno mi odpowiedzieć konkretnie co się dzieje bez bezpośredniego badania. To prawdopodobnie wykrzepiały żylak odbytu, który uległ samoistnemu pęknięciu. Z reguły dochodzi wtedy do wyleczenia i zagojenie rany, ale nie zawsze. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym, który po badaniu wyjaśni przyczynę opisywanych dolegliwości i zastosuje leki, które zadziałają we właściwy sposób.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy