Co oznaczają krwawienia podczas oddawania stolca?

Witam. Mój syn ma 23 lata. Krwawi przy oddawaniu stolca, ale nie zawsze.Miał robiona kolonoskopie na odcinku 20 cm. Nic nie wykryto. Po badaniu kału wykryto utajona krew. Teraz czeka na badanie gastroskopi. Zaczęło bo trochę pięć i spędzić. Czy jest możliwe że ma hemoroidy i czy po takim badaniu (20 cm) mogło tego nie wykryć. Trwa to już 2 miesiące.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobnie badanie, które miał Pani syn to rektoskopia a nie kolonoskopia. W przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego należy wykonać pełną kolonoskopię i gastroskopię. W takim wypadku konieczna jest dalsza diagnostyka.