Dlaczego mam te krwawienia po oddaniu stolca?

Witam kwawiłem po oddaniu z odbytu więc poszedłem do hirurga,trzy miesiące temu miałem kolonoskopie I miałem usunięty polip,ale krwawienie nadal było,więc następna kolonoskopia i nic nie wykazało,czysto,badania krwi w porządku,a mi dalej pokazuje się krew na końcu po oddaniu stolca,mam gazy,juzsam niewiem co mam robić?proszę o pomoc..pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 46 LAT około miesiąca temu

Jak możemy zapobiegać hemoroidom?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeśli ma Pan możliwość, to proszę udać się do proktologa. Lekarz ten specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób związanych z końcowym odcinkiem układu pokarmowego. Jednostki chorobowe obejmują więc jelito grube i odbytnicę.

Krew pojawiająca się po oddaniu stolca może być związana z żylakami odbytu (zwanymi hemoroidami), szczeliną odbytu, polipami, zapaleniem odbytnicy, a nawet nowotworem jelita grubego.

Kolonoskopia to odpowiednie badanie, które być może będzie wymagało powtórzenia. Inne przydatne badania to anoskopia (badanie końcowego odcinka odbytnicy i kanału odbytu) oraz rektoskopia(endoskopowe badanie odbytnicy).

Problem ten został również opisany w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty