Odpadanie płytki paznokciowej a odpowiednie działania

Witam, piszę w sprawie odpadającego fragmentu płytki paznokciowej na półksiężycu, ale tylko na jednym palcu. Sytuacja się powtórzyła po raz drugi. Co powinnam z tym zrobić? Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
na początek warto ustalić przyczynę tego stanu - może to być wynik urazu mechanicznego lub infekcji. W tym przypadku pomóc może lekarz - dermatolog. Dopiero w późniejszym etapie można rozważyć żelowanie paznokcia, aby się nie oddzielał.

Pozdrawiam,
ES