Uszkodzenie płytki paznokcia a odpowiednie działania

witam robilam sama sobie tipsy uszkodzilam plytke paznokcia jest czerwona przetarta a paznokcie sa jak z papieru , ogolnie bardzo bola przy naciskaniu paznookcia dodam ze niechca mi rosnac co bym mogla kupic aby zaczely sie regenerowac ?

Aleksander Ropielewski

Podstawą jest ustalenie przyczyny dużej łamliwości paznokci. Doraźnie można stosować lakiery utwardzające. Sugeruję kontakt z dermatologiem, który oceni jak można pomóc, aby problemy nie nawracały.

Witam serdecznie,
w przypadku tak naruszonej struktury płytki paznokciowej warto ograniczyć stosowanie środków chemicznych. Proszę spróbować olejowania paznokci, które sprawdza się w naturalnej pielęgnacji. Najlepiej nabyć jakiś olej roślinny, np. oliwę z oliwek, winogronowy, kokosowy lub ze słodkich migdałów i mieszać z olejkiem rycynowym i zawartością kapsułki z witaminą A lub E (do kupienia w aptece). Wcierać 2 razy dziennie w płytkę i skórki, a na noc dodatkowo można nałożyć bawełniane rękawiczki na dłonie.

Pozdrawiam,
ES