Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a test D-dimer

Moje pytanie brzmi. W niedzielę byłam na pogotowu z bólami nogami i lekarz zbadał mnie i powiedziała żebym zrobić test z krwi D dimer i zrobiłam i wynik wyszedł 441, 52 ng /ml norma jest 500,00 ng /ml. I lekarz kazał przestać brać antykoncepcje i tak zrobiłam i wczoraj dostałam krwawienie z odstawienia. Więc wszystko jest ok. Biorę tabletki Aspiryne cardio i Cyclo 3 fort na krew. Więc chciałam się zapytać czy wszystko jest ok

Aleksander Ropielewski

Nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że wszystko jest ok ponieważ nie mam możliwości przeprowadzenia badania i ew. oceny dotychczasowych badań, jednak z Pani opisu nie wynika, aby miała Pani powody do niepokoju. Sugeruję jednak zmianę formy antykoncepcji, w celu uniknięcia powikłań zatorowo-zakrzepowych w przyszłości.