Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Witam. Wczoraj po zerwaniu z chłopakiem postanowiłam przestać brać tabletki antykoncepcyjne. Dokładnie tabletki od dnia 16 do 21 wyrzuciłam. Teraz nie wiem czy coś może się stać tzn. czy istnieje zagrożenie ciąży, jeśli kochaliśmy się tydzień temu w sobotę? Dodam, że tabletki brałam od prawie 3 lat z jedną miesięczną przerwą 2 lata temu. Pozdrawiam, Karolina.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli stosunek odbył się w czasie kiedy przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne to znaczy, że w tym okresie była Pani zabezpieczona i nie powinna mieć Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!