Odstawienie tabletek Placebo

witam, mam pytanie bralam przez ostatnie trzy miesiace tabletki antykoncepcyjne daylette i nie przyjmowalam tabletek placebo poniewaz chcialam uniknac miesiaczki ( czyli nie mialam dwa razy miesiaczki w ciagu tych trzech miesiecy) aktualnie po trzecim miesiacu wzielam tabletki placebo i mam okres , czy musze wziasc kolejne opakowanie , czy moge je teraz odstawic . dzis wypada ostatnia tabletka placebo . chce dodac ze wspołzyłam 21.10 a pierwsza tabletka placebo byla wzieta 24.10. Prosze o odp .

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po przyjęciu ostatniej tabletki, powinna Pani rozpocząć kolejne opakowanie, chyba, że planuje Pani odstawienie antykoncepcji.
Była Pani zabezpieczona.

Aleksander Ropielewski

Może Pani bezpiecznie zakończyć przyjmowanie tabletek z bieżącego opakowania, i przerwać kontynuację antykoncepcji. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to nie ma ryzyka, że zaszła Pani w ciążę podczas stosunku z 21.10.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski