Odstęp czasu pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi a plastrami Evra

Witam serdecznie. Chciałabym przejść z plastrów EVRA, które używam od pół roku, do stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Czy w takiej sytuacji muszę odczekać jakiś określony czas? Kiedy mogę zacząć stosowanie tabletek i czy zostanie zachowana "ciągłość" zabezpieczająca mnie przed zajściem w ciążę? Byłabym wdzięczna za udzielenie mi niezbędnych informacji i rozwianie wszelkich wątpliwości związanych ze zmianą sposobu antykoncepcji. Pozdrawiam Dominika

Piotr Pilarski

Po tygodniowej przerwie bez plastra proszę przyjąć tabletką antykoncepcyjną. Dzięki temu ochrona będzie zachowana.

Pozdrawiam.