Ognisko demielinizacyjne w obrębie prosymalnego odcinka rdzenia kręgowego

Dzień dobry, chciałam zapytać, co może oznaczać dla pacjenta, że " w obrębie prosymalnego odc. rdzenia kręgowego nie można wykluczyć ogniska demielinizacyjnego." Tzn. jakie konkretnie może mieć takie ognisko skutki dla życia pacjenta? Za odpowiedź dziękuję. Proszę uprzejmie o nie odsływanie mnie do neurologicznej konsultacji, gdyż chyba właśnie to robię-próbóję skosultować się. Z poważaniem Joanna

Problem w tym że nie konsultuje się wyniku a pacjenta.
Ognisko demielinizacyjne mówi o rodzaju uszkodzenia w obrębie rdzenia. Przyczyn może być wiele, a skutki zależne są od przyczyny.
Nie uda się Pani na skróty; aby postawić rozpoznanie trzeba dokładnie znać objawy i zbadać pacjenta. Chyba że chce Pani sobie powróżyć. ...