Okres dwa dni po pęknięciu prezerwatywy a możliwość zajścia w ciążę

Witam. Ostatnio uprawiałam seks z moim partnerem. Niestety pękła nam prezerwatywa. 2 dni po stosunku dostałam okresu. Czy możliwe jest, abym zaszła w ciążę, a to było krwawienie podczas ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli krwawienie pokrywa się z terminem spodziewanej miesiączki to najpewniej jest to krwawienie miesiączkowe. W takiej sytuacji nie ma ryzyka zapłodnienia ponieważ do zbliżenia doszło w czasie dni bezwzględnie niepłodnych (wiele dni po owulacji). Ciąża praktycznie nie jest możliwa.