Omdlenia, bóle głowy i szum w uszach po dotkliwym pobiciu

W grudniu ubiegłego roku zostałam mocno pobita (głowa i twarz, rana tłuczona części skroniowej - czołowej). Od tamtej pory mam częste, ostre bóle głowy i ciągły szum w lewym uchu oraz 2-3 sek. omdlenia, takie odjazdy. Mam wynik badania MRI mózgowia dwufazowego w trzech płaszczyznach w obrazach T1, PD i T2. Oto treść wyniku. Widoczne są przykomorowo liczne, nasilone hiperintensywne ogniska w obrazach PD i T2, z tendencją do zlewania się - obraz najpewniej odpowiada zmianom naczyniopochodnym. Zmiany o podobnym charakterze widoczne są również w obrębie pnia mózgu. Uogólnione zaniki korowe, dominujące w płatach skroniowych i czołowych. Szersza przestrzeń przymózgowa w okolicy biegunów płatów czołowych szer. ok. 11 mm (z przewagą po stronie lewej), bez cech patologicznego wzmocnienia wokół, bez efektu masy. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, szerokości odpowiednio do wieku. Zgrubienie śluzówkowe w sitowiu. Proszę o opinię lekarza neurologa. Bardzo będę wdzięczna za krótką odpowiedź i poradę.

Witam! Aby ocenić dokładnie wynik tego badania konieczna jest ocena poprzedniego badania (tuż po incydencie), a przede wszystkim badanie fizykalne i dokładny wywiad. Odnosząc się tylko do tego wyniku można stwierdzić, że uwidoczniono liczne zmiany naczyniopochodne tzn. do których mogło dojść na podłożu np. niedokrwienia. Zmiany są liczne, występują zarówno w okolicy przykomorowej jak i w obrębie pnia mózgu. W badaniu stwierdzono uogólnione zaniki korowe, co może być skutkiem zmian niedokrwiennych, naczyniopochodnych. Uwidoczniono również poszerzenie przestrzeni przymózgowej, jednak bez istotnych dodatkowych cech patologii. W obrębie sitowia stwierdzono zgrubienie śluzówkowe co może mieć związek ze stanem zapalnym zatok lub być skutkiem urazu. Podsumowując w wykonanym badaniu nie stwierdzono nieprawidłowości wymagających pilnej interwencji. Liczne zmiany naczyniopochodne oraz zanikowe mogą tłumaczyć dolegliwości. W tej sytuacji możliwe jest zastosowanie leczenia objawowego np. nootropil, betaserc. Proponuję skonsultować wynik z neurologiem w celu przeprowadzenia badaniu fizykalnego oraz skonfrontowania wyniku z całością obrazu klinicznego. Pozdrawiam serdecznie!