Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie MR mózgu i pnia mózgu z powodu bólów głowy w okolicy skroniowej

z powodu bólów w głowy w okolicach skroniowych wykonano badanie MR mózgu i pnia mózgu z kontrastem. Stwierdzono w istocie białej obu półkul liczne, różnej wielkości ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zal, położone głównie podkomorowo i pojedyncze okołokomorowo-zmiany o charakterze naczyniopochodnym. Zaznaczony zanik korowo-podkor. z poszerzeniem wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych. proszę o interpretację
KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Interpretacja wyniku badania musi opierać się na wyniku badania lekarskiego przeprowadzonego przez neurologa, pod uwagę należy wziąć dużo więcej czynników, niż tylko sam tekst opisu. Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza kierującego / neurologa.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Konieczna jest analiza obrazów z badania a nie tylko opisu , a co stwierdza neurolog w badan

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy