Badanie MR mózgu i pnia mózgu z powodu bólów głowy w okolicy skroniowej

z powodu bólów w głowy w okolicach skroniowych wykonano badanie MR mózgu i pnia mózgu z kontrastem. Stwierdzono w istocie białej obu półkul liczne, różnej wielkości ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zal, położone głównie podkomorowo i pojedyncze okołokomorowo-zmiany o charakterze naczyniopochodnym. Zaznaczony zanik korowo-podkor. z poszerzeniem wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych. proszę o interpretację

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Interpretacja wyniku badania musi opierać się na wyniku badania lekarskiego przeprowadzonego przez neurologa, pod uwagę należy wziąć dużo więcej czynników, niż tylko sam tekst opisu. Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza kierującego / neurologa.