Opadanie powiek po operacji zaćmy

Mama 66 lat przeszła operację oka na zaćmę. Po zabiegu było wszystko w porządku, ale od kilku dni opada jej powieka operowanego oka. Co się dzieje i czy można coś z tym zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim mama powinna skontaktować się z okulistą, aby ustalić, na podstawie badania klinicznego, czy opadanie powieki może mieć związek z urazem okołooperacyjnym, czy też jest objawem zupełnie innego schorzenia - pod uwagę należy wziąć przede wszystkim choroby neurologiczne.