Oparzenie skóry środkiem chemicznym

Witam mam pytanie oparzyłem się środkiem chemicznym ( kret ) i strasznie boli mnie ta rana,normalnie czuję że to oparzenie wchłonęło się do środka ręki a na dodatek robi mi się strup czy to wszystko jest normalne ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w przypadku oparzeń chemicznych ważne jest przede wszystkim intensywne przepłukanie dużą ilością bieżącej wody. Często jednak nie udaje się uniknąć uszkodzeń naskórka. Jeżeli oparzenie doprowadziło do powstania rany i dochodzi do organizacji strupa, to wskazane byłoby skontrolowanie ręki przez dermatologa i zastosowanie ew. leczenia przeciwbakteryjnego (np. argosulfan).