Opatrunek Desaulta po złamaniu obojczyka

Złamanie obojczyka - 13.01.br. syn podczas zajęć sport. miał wypadek. Złamanie w 1/2 obojczyka lewego z przemieszczeniem. Założono mu opatrunek Desaulta. Dzisiaj, po tygodniu od wypadku byliśmy na I wizycie kontrolnej. Na zdjęciu rtg widać jeszcze większe przemieszczenie kości. Lekarz przyjmujący twierdzi, że tak ma być. Mamy się zgłosić za 5 tygodni na zdjęcie gipsu. Ja jestem tym obrazem na zdj. rtg przerażona. Syn ma taką zgarbioną postawę teraz. Mam zdjęcia rtg w formie plików. Co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skoro lekarz ortopeda ocenił gojenie jako prawidłowe to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę wyjaśnić swoje obawy z lekarzem prowadzącym.