Opatrunek po szyciu rany ciętej

Witam. Miałam dziś szytą ranę ciętą. Zaledwie 3 szwy. Lekarz nie odezwał się słowem, nie poinformował mnie o tym jak dbać o ranę, co z opatrunkami, jaki mam rodzaj szwów, kiedy zgłosić się na ich ewentualne ściągnięcie... dosłownie nic. A ja po omdleniu w wyniku tego urazu nie myślałam trzeźwo. Blada, półprzytomna, na karcie nie znajduje żadnych potrzebnych informacji. Ranę mam na palcu wskazującym u prawej dłoni. Była na tyle głęboka, że widziałam swoje własne ścięgna.

Codziennie, ranę myć, osuszać i miejscowo dezynfekcja Octeniseptem. Zakrywać przed słońcem i brudem. Oszczędzać ranę, żeby jej zbyt nie naciągać. Do kontroli po 7 dniach w rejonowej Poradni Chirurgicznej.

Proponuję codziennie myć ranę, po osuszeniu stosować Ocatisept. Po 7-10 dniach proszę udać się na wizytę kontrolną do chirurga. Do tego czasu proszę nie wykonywać ciężkich prac fizycznych i chronić ranę przed słońcem.