Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ponownie szycie rany

Witam! Osiem dni temu mój niespełna dwuletni synek przewrócił się i rozciął czoło. Rana ma niecałe 2 cm i była dosyć głęboka. Był szyty - 4 szwy. Wczoraj, tj. po siedmiu dniach zdjęto mu szwy. Wskazania byłyby nie zaklejać, a przez 5 dni natłuszczać a potem Dramatix. Niestety po nocy rana się rozeszła i bardzo delikatnie sączy się krew i nie wygląda to ładnie! Zakleiłam plasterkiem, ale mam wrażenie dotykając, że ona już się nie zejdzie. Po nocy jest zasklepiona. Bardzo proszę o wskazówki co z tym robić? Czy znów szyć? Z góry dziękuję. Anaa
MĘŻCZYZNA, 2 LAT ponad rok temu

Leczenie niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to problem, z którym często spotykają się chirurdzy naczyniowi. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są sposoby leczenia tej dolegliwości.

W takim przypadku wszystko zależy od praktyki chirurga i jego doświadczenia w tym względzie. Ja radziłbym udać do najbliższego SOR-u szpitalnego, ażeby chirurg bezpośrednio obejrzał ranę. Raczej mimo tego, że rana jest stara według mnie należałoby podjąć próbę ponownego zeszycia rany, a nie pozostawiania jej do wtórnego zagojenia. Ziarninowanie takiej rany pozostawi dużą, wybujałą bliznę.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy