Czy szew po nacięciu krocza pękł?

Witam! Jestem 16 dni po porodzie, rodziłam naturalnie. W związku z tym że w trakcie porodu wyskoczył żylak byłam nacięta skośne do odbytu na jakiś 1 cm i szyta szwami rozpuszczalnymi. Do tej pory wszystko było w porządku, jednak wczoraj podczas oddawania moczu poczułam szczypanie rany. Podczas podcierania zauważyłam żywą krew. Wydaje mi się że szew najbliżej pochwy pękł lub rana się rozeszła. Dotyczy to tylko małego kawałka szycia. Czy zgłosić się z tym do lekarza czy poczekać? A Może to normalne?

Jeśli rana jest niewielka, na niewielkim obszarze i nie głęboka, obecnie bez krwawienia można udać się na kontrolną wizytę do ginekologa w trybie planowym. Trudno mi cokolwiek bezpośrednio doradzać bez bezpośredniego badania.