Rozcięcie nogi i otworzenie rany

Dzień dobry :) 11 kwietnia tego roku miałem wypadek w pracy rozciąłem nogę w okolicy piszczela rana jest dosyć głęboka szer. 6 cm x 3 cm miałem założone 3 szwy 21 kwietnia zdjęto mi szwy i rana jakby się goiła a dzisiaj w domu rana otworzyła mi się na nowo byłem u chirurga i stwierdził że nie ma jak zszyć tej rany po raz drugi . Mam pytanie jak inaczej można leczyć taką ranę i czy aby na pewno nie ma możliwości zszyć jej po raz drugi rana wygląda bardzo źle . Z góry dziękuję

Nie jestem w stanie odpowiedzieć nie widząc rany!!! Czasem udaje się zeszyć ranę ponownie , po wycięciu pierwotnych brzegów! Przede wszystkim proponowałbym zacząć od leczenia antybiotykiem! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - niestety zeszycie powtórne nie wchodzi w grę.Pozostaje leczenie np. antybiotyk w maści - Tribiotic, okłady z rozcieńczonego roztworu Azulanu.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrolog, Kraków