Opatrunek na rozcięcie kciuka

W dniu wczorajszym rozciąłem bok kciuka nożem, nie udałem się do lekarza, nie miałem takiej możliwości. Rozcięcie o dlugosci1,5 cm, głębokie, skora się rozeszła. Co robić? Jaki opatrunek stosować, jak często zmieniać? Niestety w pracy będę musiał rusząc tą ręką , urlop nie wchodzi w grę.

Lek. Katarzyna Szymczak

Odkazac ranę, i zmieniać opatrunki kilka razy dziennie, można także zastosować stripy.
Pozdrawiam

Witam serdecznie

może Pan zastosować stripy (do kupienia w aptece) które zapewniają dobrą stabilizację rany i nie powodują zaburzeń mikrokrążenia.
Wykonane z oddychającego, mikroporowatego materiału zapewniają prawidłową wentylację skóry.

Należy:

• oczyścić i osuszyć ranę oraz skórę wokół niej
• zbliżyć do siebie brzegi rany
• pierwszy pasek nakleić pośrodku rany, najpierw po jednej jej stronie, a następnie po drugiej
• przykleić paski na całej powierzchni rany, w niewielkich odstępach od siebie (aby rana mogła ,, oddychać ,,)
• jeśli brzegi rany będą na siebie zachodzić, należy usunąć paski i zastąpić je nowymi
• można zamocować dodatkowe paski równolegle do brzegów rany

pozdrawiam

IJ