Operacja prawego stawu biodrowego u 15-latki

Dziewczynka z MPD 15 lat.Stwierdzono podwichnięcie prawego stawu biodrowego. Prowadzona chodzi,chód nożycowy,nie blokuje lewego kolana,a prawa biodro wypycha do boku.Sześć lat temu miała przedłużane ścięgna: achillesa,zginacza prawego kolana i przywodzicieli. Prawa noga jest krótsza o 1cm od lewej. Czy zgodzić się na operację prawego biodra??? Czy jest to konieczne?? Może sa inne sposoby by uratowąć biodro?? Rechabilitacja? Orteza? Proszę pomóc podjąć mi decyzję. Sylwia
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam serdecznie,
Niestety trudno jest rzetelnie wypowiedzieć się na ten temat nie przeprowadzając badania dziewczynki, nie oglądając zdjęć rtg itd. Na ogół tego typu podwichnięcia stawów leczy się bez operacji chirurgicznej, choć w skomplikowanych urazach może okazać się ona konieczna. Dysfunkcję dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym zazwyczaj nie kończą się na samym podwichnięciu, podejrzewam więc że skoro lekarz zaproponował takie rozwiązanie, to miał ku temu powody i będzie to postępowanie słuszne. Proszę szczerze porozmawiać z prowadzącym córkę ortopedą i wspólnie ustalić strategię postępowania. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty