Operacja przekłucia torbieli trzeciej komory mózgu

Witam Proszę o opinie. Pół roku temu miałem operacje przekłucia torbieli 3 komory mózgu gdyż nie dało sie jej usunąć z powodu układu żył. Pan doktor mówił że podziurawił ją tyle ile mógł i że bedzie ok. Rezonans po pol roku od operacji pokazał iż torbiel zmniejszyła się o ok 4-5mm. Jeśli dobrze zrozumiałem Pana doktora to mózg przyzwyczaił sie poprostu do ucisku i potrzeba czasu żeby się "napompował". Czy ja dobrze to zrozumiałem? Czy 5mm to jest dobry rezultat w pół roku? Z góry dziekuje za odp

Używa Pan określeń , których nie jestem w stanie zrozumieć! Prosze wszystkie szczegóły omówić z lekarzem prowadzącym! zż