Operacja usunięcia mięśniaka macicy

22 września miałam operacyjnie usuniętego mięśniaka macicy. Przed operacją trzykrotnie miałam robione USG. Wczoraj (24.10) lekarz stwierdził że jestem w ciąży w 9 tygodniu.Operację przeprowadzało dwóch lekarzy . Więc jak to możliwe że żaden z nich nie zauważył płodu ?Czy ta operacja może mieć wpływ na stan mojego zdrowia oraz dziecka ? I czy to jest błąd lekarski ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jaki był to mięśniak, jaka metodą wykonano zabieg, itd. Brak szczegółowych informacji właściwie wyklucza możliwość precyzyjnej odpowiedzi. Sugeruję, by o szczegóły zapytała Pani specjalistę ginekologa, który prowadzi Pani ciążę.