Operacje bioder u dziecka

Witam.Moja 4 letnia córka w wieku 1.5 roku miała kilka operacji bioder ( repozycja otwarta, osteotomia oraz plastuke panewki) gdyż wykryto z wich necie stawów biodrowych, obecnie stwierdzono dysplazje stawu biodrowego( plytka panewka i kat nachylenia głowy uda do panewki 28°) iczeka nas kolejna repozycja otwarta i gips na minimum 12 tyg. Proszę o poradę czy jest możliwość krótszy okres gipsowania oraz jakie mogą wiązać sie konsekwencje jeżeli nie podejmiemy się tej kolejnej operacji?? Pozdrawiam

Zadaje Pani zbyt dokładne pytania na które nie mogę odpowiedzieć z uwagi na bardzo problematyczny stan dziecka związany z poprzednimi operacjami, brak dokładnych informacji klinicznych i historii choroby. Proszę te pytania zadawać ortopedzie prowadzącemu dziecko.