Opis MR kręgosłupa lędźwiowego i dolegliwości bólowe
Opis MR kręgosłupa lędźwiowego: Na poziomie L4-L5 tylna lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego wypełniająca lewy zachyłek boczny z pęknięciem pierścienia włóknistego, Wypuklina uciska lewy korzeń L4. Zmiany degeneracyjne typu Modic I na tym poziomie. Wytwórcze zmiany zwyrodnieniowe sąsiadujących trzonów kręgów. Czuję boli, nie mogę długo siedzieć, chodzić. Od 2 dni biorę lek Aclexa. Co najlepiej byłoby w mojem stanie teraz? Czy mogę pomóc sobie sama w domu do wizyty u lekarza?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani,
Aktualnie wymaga Pani farmakoterapii w postaci nie tylko leczenia przeciwbólowego ale rownież rozluźniajacego oraz witamin B. Po ustąpieniu objawów rehabilitacji. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu