Opis rezonansu magnetycznego głowy i zmiany torbielowate w zatoce szczękowej
Witam dostałam wynik rezonansu głowy opis mocno mnie zaniepokoił Zmiany torbielowate w zatoce szczękowej prawej-wielkosc 20 mm,wypełnienie komorek powietrznych wyrostka sutkowatego obustronnie =przewlekłe zmiany zapalne. Zaniki korowe mózgu.Bardzo mnie ostatnio boli głowa z róznym natęzeniem.Co to wszystko oznacza?CO mam zrobić oprócz pojscia do neurologa z wynikiem? Pozdrawiam

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Przewlekłe stany zapalne, torbiel w obrębie zatoki szczękowej może tłumaczyć Pani dolegliwości bólowe. Ale postawienie diagnozy należy do lekarza. dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub otorynolaryngologiem, który na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz badań dodatkowych, z w tym badania MRI, postawi rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.