Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa 48-latki
Opis rezonansu Zwyrodnienie krążka C5/6 oraz C6/7 w postaci dehydratacji. Na poziomie C5/6 centralna przepuklina szer. 3 mm, wyrośla kostne tylnych krawędzi trzonów kręgów od strony prawej, powodując ucisk worka oponowego, zwężenie otworów międzykręgowych i ucisk korzeni rdzeniowych, wyraźniej prawego. Redukcja rezerwy płynowej kanału kręgowego. Na poziomie C6/7 pogrubienie 2 mm więzadła podłużnego tylnego, które modeluje przednią pow. worka oponowego. Czy to poważne? Ewa

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta u specjalisty neurochirurga.