Opis rezonansu wykonanego z powodu bólu i obrzęku ręki u 16-letniego syna

Witam mój 16 letni syn od roku ma bóle ręki od 2 miesięcy obrzęk trafiliśmy do ortopedy i skierował nas na Rezonans i oto opis Poprzeczna szczelina złamania w dystalnej części wyrostka barkowego łopatki ok.3 cm od stawu barkowo-obojczykowego.W otoczeniu duża strefa obrzęku szpiku.przemieszczenia odłamu kostnego nie wykazano.Koniec obojczykowy wyrostka barkowego wywołuje ucisk na ścięgno i mięsień nagrzbietowy.Pozosatłe struktury ścięgnisto-mięśniowe stożka rotatorów i układ kostny w normie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości są wynikiem złamania części wyrostka barkowego łopatki oraz ucisku na ścięgno i mięsień nadgrzebieniowy. Proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą ortopedą, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.