Opis RTG kręgosłupa szyjnego u 39-latki
Witam. Mam 39 lat.Wczoraj odebrałam zdjęcia i opis RTG kręgosłupa szyjnego AP i boczne. Bardzo proszę o odczytanie wyniku badania.Z góry dziękuję serdecznie. Fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego zniesiona. podchrzęstna sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgów. Zaostrzenie krawędzi trzonów kręgów szyjnych. Krążki międzykręgowe prawidłowej szerokości. Struktura kostna prawidłowa. Wnioski- Spondyloarthrosis cervicalis.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie leczenie.