Opis wyniku badań tarczycy

czy tarczyca może dawać jakieś objawy przy wynikach :tsh w normie 1,75mlU/l ale podniesione nieznacznie ATPO-72,9U/ml norma do 34 i ATG 160IU/m norma115.USG tarczycy-tarczyca położona prawidłowo,dwupłatowa,nie schodzi za mostek.miąż tarczycy niejednorodny hypoechogenny bez zmian ogniskowych.płat prawy o wym.13x12x35mm,płat lewy o wym.12x14x32mm.cieśn o szer.3mm.cholesterol 115,40,hdl-48,40norma >65,ldl-57

Renata GrzechociĹska

Witam!
Badania wskazują na przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy inaczej zwane chorobą Hashimoto. Może ona przebiegać pod postacią subklinicznej (nie dającej objawów, jedynie badania laboratoryjne nieprawidłowe) bądź objawowej niedoczynności tarczycy. Do objawów należą między innymi: przyrost masy ciała, osłabienie, senność, ogólne spowolnienie, łatwe marznięcie, skóra sucha,zimna, blada. Suche, łamliwe włosy, niskie ciśnienie tętnicze. Zmniejszona zdolność do skupiania uwagi i inne.
Pozdrawiam