Opis wyniku badania kręgosłupa 53-latki

Witam. - dehydratacja krążków L4-S1. Centralna przepuklina krążka L4 L5 z jego wypukleniem się na 5mm w obręb kanału kręgowego z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych L5. Niewielka centralna, bardziej zaznaczona po stronie prawej przepuklina przepuklina krążka L5-S1 z uciskiem worka oponowego i przyleganiem do korzeni nerwowych S1. Krążki wypuklają się do otworów międzykręgowych na poziomie L4-L5 obustronnie oraz L5 S1 po stronie lewej z ich zwęrzeniem oraz z przerwaniem ciągłości.P

Aleksander Ropielewski

Opis przepuklin kręgosłupa, które mogą powodować dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, ruchu oraz czynności zwieraczy. Najpewniej wskazane będzie leczenie operacyjne odnośnie którego decyzję powinna Pani podjąć wspólnie z neurochirurgiem. Do tej pory sugeruję kontakt z lekarzem lub poradnią bólu w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych.