Opis wyniku badania palpacyjnego jądra

Witam, Ostatnio zauwazylem,ze moje prawe jadro jest wyzej polozone niz prawe. W kapieli przypomnialem sobie o tym i zbadalem jadro,po czym stwierdzilem ze prawa strona moszny jest jakby bardziej "wypelniona". Z wewnetrznej strony jadra wyczulem jakby miesien lub substancje przylaczona do najadrza.Na gorze najadrza wyczulem jakby torbiel. Nie stac mnie na prywatna wizyte do urologa,a na wizyte mam czekac dwa tygodnie. Czy w miedzyczasie moze mi ktos zasugerowac co to moze byc? Stresuje sie :)

Aleksander Ropielewski

Nie sposób bez badania przedmiotowego i USG stwierdzić jednoznacznie co może być powodem Pańskich objawów. W tym wieku najczęściej jest to wodniak jądra lub żylaki powrózka nasiennego. Przystawiając latarkę do moszny może Pan zobaczyć czy jest to wodniak. Jeżeli światło będzie przebijać się przez mosznę najpewniej jest to wodniak (treść płynna nie pochłania w pełni światła).