Opis zdjęcia klatki piersiowej

tomasz 36 lat.Witam, Ostatnio robiłem prześwietlenie klatki piersiowej i nie bardzo wiem jak mam rozumieć opis zdjęcia: Zdj. klatki piersiowej wykazuje przepona,kąty wolne. Skąpe zagęszczenia w polu środkowo-dolnym prawego płuca. Wzmożony rysunek okolooskrzelowy. Sylwetka serca niepowiększona.

Aleksander Ropielewski

Interpretacja zdjęcia zależna jest od stanu klinicznego. Może ono wskzazywać na zmiany zapalne.