Opóźnienie miesiączki po cesarskim cięciu

Jestem 4 mies. po CC. Miałam okres w kwietniu i w maju teraz spóźnia mi sie ok 11 dni ... Nie karmię piersią. Robiłam test i wyszedł negatywny na szczęscie. Dodam tyle ze strasznie się nerwuję przy moim dziecku wiec nie wiem czy to moze być powodem że nie dostaje go. Miałam jedynie silny ból brzucha w dniu w którym miałam dostać ten okres ale nie dostałam.. czy powinnam sie niepokoić ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

stres może rozregulowywać cykl kobiecy. Sugeruję poczekać jeszcze tydzień. Gdyby okres się nie pojawił proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Sugeruję wcześniejsze wykonanie badania beta hcg. Jeżeli ciąża zostanie wykluczona, sądzę, że konieczne będzie wykonanie badań hormonalnych.