Stosowanie Femostonu a ciąża

Witam serdecznie, od ponad roku przyjmuję Femoston 2/10. Mam problem, ponieważ nie dostałam okresu, ostatnia miesiączkę miałam 27.05 - 01.06.2015. Cykle są różne, od 25 do 30. W zeszłym roku też zdażyło mi się nie mieć okresu 1 raz w roku, bodajże w kwietniu. lekarz mówił wówczas, że przy Femostonie czasami może się tak zdażyć. Zrobiłam dwa testy ciążowe, jeden dnia 01.07, drugi dzisiaj 05.07. Obydwa ujemne, Czy jest szansa, że jestem w ciąży? Dodam że stresuję się przez ostatnie tygodnie.

Piotr Pilarski

Jeśli obydwa testy są ujemne to wyklucza to ciążę. Stres może rozregulowywać cykl dlatego proszę jeszcze poczekać. Jeśli przez tydzień okres nie wystąpi sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie wykonać badanie beta -hcg i udać się do lekarza ginekologa. Stres, infekcja itp może powodować opóźnienie w miesiączkowaniu ale konieczne jest zweryfikowanie u lekarza ginekologa.