Planowanie ciąży a mięśniak podśluzówkowy

Witam. Staramy się z mężem o dziecko, ale mamy problem, gdyż mam mięśniaka podśluzówkowego 11x13 mm. Dodatkowo rozpoczęłam pracę fizyczną, 8 godzin dziennie, cały czas na nogach, dźwigam kartony z towarem, a kilka razy dziennie palety. W zeszłym miesiącu okres spóźniał mi się 1,5 tygodnia, na teście ciążowym wyszła jasna kreska. I wtedy rozpoczęłam pracę, po dniu dźwigania dostałam okresu... Czy praca mogła być tego powodem? I czy może być dodatkową przeszkodą w zajściu w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

nie sadzę aby były jakies przeszkody. stres, nowa praca moze powodować róznego rodzaju zaburzenia w miesiączkowaniu. proponuję udac się do lekarza ginekologa w celu kontroli miesniaka.