Późna ciążą a mięśniaki

Mam 39 lat.
Pierwsze dziecko urodziłam w wieku 22 lat. Teraz zastanawiam się nad następną ciążą. Mam jednak na tylnej ściance macicy mięśniaka 4,5 cm. Dodatkowo "słuszny" wiek. Czy jeśli zdecyduję się na ciążę jest szansa, że przebiegnie ona bez większych problemów? Czy raczej od początku będzie traktowana jak ciąża zagrożona i będę musiała leżeć?

Dzień dobry!

Niektóre Panie zaczynają w tym wieku myśleć o pierwszej ciąży. Czy mięśniak jest podśluzówkowy czy podsurowicówkowy?

Jeśli nie wnika do jamy macicy i nie powiększa się to z ciążą nie powinno być większego problemu. Będzie ona zaliczana do ciąż zwiększonego ryzyka, ale przez Pani wiek a nie przez mięśniaka.
życzę powodzenia.

Z poważaniem