Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Femoston a stosowanie

Dzień dobry. Ostatnio dostałam Femoston 2/10 jako hormonalną terapię zastępczą. Niestety zgubiłam kartkę od lekarza, na której było rozpisane jak przyjmować lek. Chciałabym się dowiedzieć, czy przyjmując Femoston powinnam zrobić przerwę pomiędzy kolejnymi opakowaniami, czy raczej brać jedno opakowanie i później od razu drugie. Nie miesiączkuję od pół roku. Zależy mi też na informacji, czy przy Femostonie występuje krwawienie? W ulotce nie znalazłam żadnych konkretnych informacji, dlatego chciałabym zapytać specjalisty. Czy biorąc Femoston powinnam co opakowanie robić przerwę, a jeśli tak, to jak długa powinna być? Kolejną wizytę u lekarza mam dopiero za kilka tygodni i nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji. Bardzo proszę o pomoc i poradę, jak wygląda stosowanie leku Femoston. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Hormonalną terapię zastępczą stosuje się u kobiet po menopauzie. Leki bierze się bez przerwy lub z przerwami aby wywołać krwawienie przypominające krwawienie miesiączkowe. Sugeruję udać się do ginekologa gdyż nie jestem w stanie przewidzieć jak zaplanował terapię.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy