Brak miesiączki przez 2 miesiące a stosowanie leku Femoston Mite

witam,czy wskazane jest zażywanie przez dziewczynę 19 letnią leku FEMOSTON MITE w przypadku 2-miesięcznego braku miesiączki. wszystkie badania są prawidłowe,zażywana była luteina?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Opisana sytuacja nie jest do końca jasna. Lek Femoston wskazany jest u kobiet w wieku okołomenopauzalnym jako hormonalna terapia zastępcza lub po operacji usunięcia jajników. A pytanie dotyczy zaburzeń miesiączkowania u kobiety 19 letniej. Należy dokładnie diagnozować zaburzenia miesiączkowania.
Każde włączenie leczenia wymaga konsultacji z lekarzem, jeżeli to lekarz zalecił stosowanie preparatu nie widzę przeciwwskazań.
Pozdrawiam