Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźnienie w pojawieniu się okresu u 42-latki

Witam .mam 42 lata .na podstawie temperatur wydaje mi się, ze nie bylo w tym miesiącu owulacji, jednak szyjka I sluz byly optymalne w okolicach 20 dc, cykle mam 28 dniowe I z reguły skok itd nastepuje okolo 15 dc. Jestem juz w 34 dniu cyklu a menstuacji nie mam. Dla spokoju zrobilam test , wynik ujemny. Czy mam powtórzyć czy spokojnie poczekac na spóźniony okres.bo gdyby owulacja jednak była powiedzmy trzy dni po objawach to chyba test bylby juz wiarygodny? Bardzo proszę o opinię 
42 LAT ponad rok temu

Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców

Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Regułą jest, aby wykonywać test ciążowy nie wcześniej niż dzień spodziewanej miesiączki. Jeśli jednak zauważyła Pani w ostatnim cyklu zmiany wskazujące na owulację dopiero 20 dnia warto powtórzyć test teraz, czyli po 14 dniach, w 34 dc.
Najbardziej wiarygodną metodą wykluczającą lub potwierdzającą ciążę jest oznaczenie stężenia hormonu betaHCG we krwi.
Póki co radziłabym jednak wykonać drugi test ciążowy i przy ujemnym wyniku cierpliwie czekać na kolejne miesięczne krwawienie. Gdyby takowe się nie pojawiło przez kolejny tydzień, należy zgłosić się do ginekologa na konsultację.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy