Opóźnienie w przyklejeniu pierwszego plastra antykoncepcyjnego

witam serdecznie. od ponad roku używam plastry antykoncepcyjne i prawidłowo pierwszy plaster wypada mi zawsze w środę. ale z przyczyn świątecznych zapominałam wykupić receptę i wzięłam pierwszy po miesiące w piątek z ok 48 godzin spóźnienia. pani w aptece powiedziała że mam brać jak dotychczas ale nie wiem czy dobrze zrobiłam??? drugi plaster nakleiłam w środę jak zawsze . proszę o odpowiedz bo w tym czasie doszło do stosunku i bardzo sie martwię.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni od przyklejenia plastra. Stosunki odbyte w trakcie przerwy również należy uznać za niezabezpieczone. W celu weryfikacji ciąży warto wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości proszę udać się do specjalisty ginekologa.