Opuchlizna dziąsła oraz bóle oka

Witam. Od 3 dni mam spuchnięte dziąsło po prawej stronie,ale na bierząco używam płynu do płukania jamy ustnej Corsodyl i smaruje dento-septem. Niestety dzisiaj po przebudzeniu zauważyłam,że opuchlizna przeszła również na oko i ciągle odczuwam straszny ból. Nie mam możliwości udać się do stomatologa,ponieważ jestem za granicą. Co mogę jeszcze zrobić??

Witam serdecznie,
Trzeba koniecznie udać się na wizytę do stomatologa lub ambulatoryjną. Podane objawy mogą sugerować obecność stanu zapalnego, a szybkość postępowania tego stanu zapalnego wymaga jak najszybszego leczenia.

Przy takich objawach płyn do płukania i dentosept z pewnością nie rozwiążą problemu, podobnie zioła, które mogą sprawdzić się przy mniej poważnych dolegliwościach. Stan zapalny jest rozległy, skoro opuchlizna dotarła do okolic oczu. Należy natychmiast zareagować, więc proszę pilnie zgłosić się do stomatologa, który zaleci odpowiednie leczenie. Specjalista sprawdzi, co jest przyczyną opuchnięcia i zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry