Opuchlizna i ból kostki po skręceniu

skrecilem kostke 2 stopnia. Z poczatku noga spuchla oraz zrobila sie sina, bolala przy ruchach stopy. W szpitalu odmowilem zalozenia gipsu wiec lekarz automatycznie dal mi skierowanie na zalozenie ortezy na 2-3 tyg. Niestety najblizsze wolne terminy do ortopedy sa za 5 dni wiec jej nie zalozylem. Minelo 6 dni, smarowalem mascmi, lykalem tabletki przeciwzakrzepowe, noga przestala bolec, opuchlizna praktycznie zeszla tak samo jak zasinienia, pytanie moje jest: czy musze zakladac ta orteze?

Szanowny Panie - jeżeli zostało rozpoznane skręcenie - wymaga ono unieruchomienia celem stworzenia warunków dla powstania blizny łacznotkankowej w miejscu uszkodzenia ( torebki stawowej? więzadeł?tkanki podskórnej? itd) Jednocześnie można rozpocząć rehabilitację ( fizykoterapia, terapia manualna). Proszę mieć świadomość,że nieprawidłowo leczone lub "niewyleczone" skręcenie stawu skokowego może skutkowac w przyszłości kolejnymi urazami tego stawu - nawet w przypadku zadziałania mniejszej siły od tej, która wywołała pierwszy uraz. Pozdrawiam