Opuchlizna nóg a ryzyko wystąpienia ciąży

Dzień dobry Od 3 dni pojawił się się ostre zaczerwienienie i opuchlizna na nogach i kostkach gdy dotykam czuje jak tak jakby siniaki. Nie mogę ustać długo na nogach. Mam 19 lat za 2 dni powinna pojawić się spodziewana miesiaczka. Od poniedziałku pracuje przy zrywaniu malin po kilkanaście godzin. Co może być przyczyną tego oraz czy możliwy jest opuchlizna nóg na początku ciąży np kilka dni po stosunku?Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to jakieś uczulenie, ciąża raczej nie. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.