Opuchlizna policzka po usunięciu zatrzymanej ósemki

Dzień dobry We wtorek miałam usuwana ósemke zatrzymana, dostałam antybiotyk i środki przeciwbólowe, oczywiście pojawiła się opuchlizna policzka, mam wrażenie ze dzisiaj tj w czwartek jest ona większą. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji udać się do lekarza czy poczekać jeszcze i jak mogę zmniejszyć obrzęk -okłady z lodu robie ale to jak widać nie pomaga. Pozdrawiam

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

obrzęk do 3 dni po zabiegu może narastać, jest Pani zaopatrzona w leki, proszę unikać wysiłku, przebywania na słońcu, nie płuczemy jamy ustnej aby nie wypłukać skrzepu - choć po ekstrakcji zatrzymanej 8 powinna mieć Pani założone szwy
jeśli w 4 dobie nie będzie choćby niewielkiej poprawy zgłaszamy się do lekarza
w skrajnym przypadku opisane dolegliwości mogą występować do 2 tygodni
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Bardzo częstym objawem pozabiegowym przy usuwaniu zębów zatrzymanych jest obrzęk narastający średnio do 3-4 doby. W kolejnych dniach powinna zauważyć Pani stopniowe zmniejszanie się opuchlizny.
Proszę kontynuować przyjmowanie przepisanych leków oraz stosować okłady ( jednak z przerwami ). W razie utrzymujących się dolegliwości proszę skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.