Opuchnięcie pomiędzy udem a wzgórkiem łonowym
Witam. Zauwazylam dzisiaj opuchniecie miedzy udem a wzgorkiem lonowym, dokladnie w miejscu gdzie jest takie zagiecie. Nie jest to podbrzusze, jest to miejsce mniej wiecej po srodku na tym zgieciu. Gdy dotykam w tym miejscu odczuwam lekki bol i jakaś kulke. Juz kiedys tez tak mialam dokladnie w tym samym miejscu i bylo podejrzenie przepukliny lecz gdy poszlam na USG lekarz to wykluczyl i powiedzial ze jest to po prostu wiekszy siniak i po kilku dniach zniklo. Co to moze byc tym razem?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Jakie problemy ma polska transplantologia?
Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani!
Opisana dolegliwość kolejny raz wskazuje na możliwość wystąpienia przepukliny. Proszę przyłożyć dłoń do zmiany i zakaszleć kilka razy. Jeśli podczas kaszlu zmiana napiera mocniej na dłoń, mam dowód na obecność przepukliny.
W przypadku siniaka zmiana będzie zmienionej barwy - od fioletowej po zieloną, zależnie od czasu krwiaka.
Proszę udać się do lekarza POZ lub chirurga. Konieczna jest konsultacja lekarska i badanie oraz rozważenie badań dodatkowych - np. USG.