Opuchnięcie w miejscu cięcia w pachwinie po operacji żylaków kończyny dolnej

Po operacji żylaków kończyny dolnej , w miejscu cięcia w pachwinie jeszcze przed usunięciem szwów zrobiło się bardzo duże opuchnięcie. Czy to jest normalny proces gojenia , czy też należy się z tym zgłosić do szpitala.

Możliwe, że w pachwinie zrobił się krwiak pooperacyjny i gdy będą usuwane szwy po 7-10 dniach od operacji chirurg usunie go przy okazji zdejmowania szwów. Nie ma powodu do nadmiernego niepokoju. W razie dużego bólu należy wcześniej skontaktować się z operatorem.